İlham Əliyev ABŞ Mərkəzi Komandanlığının komandanını qəbul edib
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev oktyabrın 18-də ABŞ Mərkəzi Komandanlığının komandanı və Hərbi Dəniz Qüvvələrinin admiralı Bred Kuperi qəbul edib.
Qonaq Vaşinqtonda ABŞ Prezidentinin şahidliyi ilə Azərbaycanla Ermənistan arasında sülh gündəliyinin irəli aparılmasına dair əldə edilmiş nailiyyətlər münasibətilə Prezident İlham Əliyevə təbriklərini çatdırdı.
Təbriklərə görə minnətdarlığını bildirən dövlətimizin başçısı bu məsələdə Prezident Donald Trampın xüsusi rolunu qeyd etdi. Vaşinqtonda imzalanmış sənədlərin regionun inkişafı üçün geniş imkanlar yaratdığını vurğulayan Prezident İlham Əliyev Azərbaycanla Ermənistanın artıq sülh şəraitində yaşamağa uyğunlaşdıqlarını dedi.
Söhbət zamanı son dövrlərdə Azərbaycan-ABŞ ikitərəfli münasibətlərinin inkişafı məmnunluqla qeyd edildi, hərbi və hərbi-texniki sahələrdə əməkdaşlığın perspektivləri ilə bağlı fikir mübadiləsi aparıldı.

Ilham Aliyev received Commander of the US Central Command
On October 18, President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev received Brad Cooper, Commander of the US Central Command and admiral of the US Navy.
Admiral Brad Cooper conveyed his congratulations to President Ilham Aliyev on the achievements in advancing the peace agenda between Azerbaijan and Armenia, which were witnessed by the US President in Washington.
Expressing gratitude for the congratulations, the head of state highlighted the special role of President Donald Trump in this process. Emphasizing that the documents signed in Washington create ample opportunities for the region's development, President Ilham Aliyev stated that Azerbaijan and Armenia have already adapted to living in conditions of peace.
During the conversation, they hailed the recent development of Azerbaijan-US bilateral relations, and exchanged views on the prospects for cooperation in military and military-technical fields.