Azərbaycan və Ermənistan xarici işlər nazirləri arasında Nyu Yorkda keçirilmiş görüş barədə mətbuat məlumatı
22 sentyabr 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov və Ermənistan Respublikasının xarici işlər naziri Ararat Mirzoyan Nyu-York şəhərində BMT Baş Assambleyasının sessiyası çərçivəsində görüşüblər.
8 avqust 2025-ci il tarixli Vaşinqton Sülh Sammitinin nəticələrinə əsaslanaraq, nazirlər sülh gündəliyinin irəlilədilməsi üçün mümkün növbəti addımlar barədə fikir mübadiləsi aparıblar.

Press Release on the meeting between the Foreign Ministers of Azerbaijan and Armenia held in New York
On 22 September 2025, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov and the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia Ararat Mirzoyan held a meeting on the margins of the UN General Assembly session in New York.
Building upon the outcomes of the Washington D.C. Peace Summit of 8 August 2025, the Ministers exchanged views on possible further steps to advance the peace agenda.