Azərbaycan Respublikasının Prezidenti ilə Ermənistan Respublikasının Baş naziri arasında Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Abu-Dabi şəhərində keçirilmiş görüşün yekunlarına dair
10 iyul 2025-ci il tarixində Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Əbu-Dabi şəhərində Azərbaycan Respublikasının Prezidenti və Ermənistan Respublikasının Baş naziri arasında görüş keçirilib və Azərbaycan-Ermənistan dövlətlərarası normallaşma gündəliyinin müxtəlif aspektləri müzakirə edilib.
İkitərəfli danışıqların normallaşma prosesi ilə bağlı bütün məsələlərin həlli üçün ən səmərəli format olduğu təsdiqlənib və bu əsasda belə nəticəyönümlü dialoqun davam etdirilməsi razılaşdırılıb.
Sərhədin delimitasiyası prosesi ilə bağlı əldə olunmuş nailiyyətləri dəyərləndirən liderlər bu istiqamətdə əməli işlərin davam etdirilməsi üçün müvafiq dövlət komissiyalarına tapşırıqlar veriblər.
Tərəflər həmçinin iki ölkə arasında ikitərəfli danışıqları və etimad quruculuğu tədbirlərini davam etdirmək barədə razılığa gəliblər.
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti və Ermənistan Respublikasının Baş naziri Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Prezidenti Əlahəzrət Şeyx Məhəmməd bin Zayed Al Nəhyana səmimi qonaqpərvərliyə və ikitərəfli görüşün təşkilinə görə təşəkkür ediblər.

Press-Release on the outcome of the meeting between the President of the Republic of Azerbaijan and the Prime Minister of the Republic of Armenia held in Abu-Dhabi, United Arab Emirates
The President of the Republic of Azerbaijan and the Prime Minister of the Republic of Armenia met in Abu-Dhabi, United Arab Emirates, on July 10, 2025, and discussed different aspects of Azerbaijan-Armenia inter-state normalization agenda.
It was confirmed that bilateral negotiations represent the most effecient format to address all issues concerning the normalization process, and on this basis, it was agreed to continue such result-oriented dialogue.
The leaders, taking stock of the progress made with respect to border delimitation process, instructed the respective state commissions to continue practical work in this regard.
The sides also agreed to continue bilaterial negotiations and confidence-building measures between the two countries.
The President of the Republic of Azerbaijan and the Prime Minister of the Republic of Armenia expressed their gratitude to H.E. President Sheikh Mohamed bin Zayed Al Nahyan of the United Arab Emirates for warm hospitality and organization of their bilateral meeting.